1 листопада 2017

Четвер 22:39

Упродовж жовтня 2017 року в Чернилявській ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Т.Перуна проходив місячник шкільних бібліотек: «Ми – за здоровий спосіб життя». За цей період бібліотекар школи Кириленко Л.М провела ряд заходів присвячених темі здоров’я, а саме: організувала книжкові виставки «Знайте правду про СНІД», «Алкоголь – твій ворог», «Куріння – шлях у безодню», «Наркотик – біда всього людства», спільно із вчителем предмета «Основи здоров’я» Гарбуз Г.Д. в коридорі школи здійснила виставку малюнків «Здоров’я – скарб», разом із лікарем–терапевтом провела інформаційний брифінг «Здоровим бути модно, стильно і красиво», а також бесіди «Палити – здоров’ю шкодити», «Алкоголь і підліток», «Раціональне харчування».

Окрім цього, упродовж місяця Кириленко Л.М. здійснила рейд-перевірку стану збереження підручників, провела акцію «Подаруй бібліотеці книгу», а також бібліотечний урок «Щоб книжки жили довго» у 2 класі, спільно з активом бібліотеки визначено найкращих та найактивніших читачів школи, якими стали учні 3 класу.

   

15 жовтня 2017

Четвер 22:33

«До могил героїв повік-віків не заросте тропа» - під таким гаслом 15 жовтня учнівський та педагогічний колектив спільно з церковною громадою села Чернилява здійснили урочисту ходу до могили воїнів УПА, щоб вшанувати пам’ять українських героїв – повстанців, борців за волю України. Подякувати їм за те, що вони в свій час із зброєю в руках боронили рідний край, несли у своєму серці любов до України, виборювали краще, щасливе майбутнє у вільній незалежній державі для нинішніх поколінь. Парох церкви святого Миколая отець Михайло Кістечок відправив панахиду за загиблими героями. Перед присутніми виступив науковець Євген Луньо, який звернув увагу присутніх не те, що 15 жовтня 1959 року в Німеччині був убитий Голова Організації українських націоналістів (ОУН) Степан Бандера. Директор школи Юрій Гарбуз у своєму виступі наголосив на тому, що повстанці знали, що йдуть - на вірну смерть, але продовжували боротись, адже головним гаслом у їхньому житті була перша заповідь Декалогу українського націоналіста: здобудеш Українську Державу, або згинеш в боротьбі за неї. Вони вірили: українська нація зродилась тоді, коли в її обороні впала перша крапля червоної української крові на чорну українську землю. І це місце, ця могила героїв – заповіт, написаний для нас – нащадків: кров’ю і потом, вірністю і мужністю – боротись до смерті за волю України. Адже нині знову в Україні проливається кров, знову гинуть молоді хлопці та дівчата за те, щоб ми могли вільно жити і думати у рідній державі. Вшановуючи цю подію, пам’ять борців віддаємо належну їм честь і шану, бо герої живуть у наших з вами думках і помислах, і доводять, що український народ – непереможна нація, яка має пишатися собою, пишатися своїми предками і нащадками. Учні школи декламували патріотичні вірші та співали повстанські пісні.

        

14 жовтня 2017

Четвер 22:29

Україно моя, нескорена й невбита,
Кров’ю вояків УПА омита,
Живи, не падай духом і буяй
Нас, українців, всіх поєднай. -

під таким гаслом пройшли 12 та 13 жовтня у Чернилявській ЗОШ I-III ступенів імені Теодора Перуна виховні заходи, у яких під керівництвом заступника директора Лесі Хомік взяла участь уся шкільна родина з 1 по 11 клас. Адже 14 жовтня - велике свято Покрови Пресвятої Богородиці і 75 річниця від створення УПА. У фойє школи в ці дні розмістилась виставка декоративно-тематичних композицій присвячена Дню Захисника України. Кожен клас намагався не просто створити гарну композицію, а й втілити певну задумку, яка б відповідала темі. А в п’ятницю в актовому залі усіх присутніх заворожили дзвінкоголосі пісні та зворушливі вірші, які виконували учні школи з 2 по 11 клас. Завершився захід виступом шкільного ансамблю «Водограй» під керівництвом вчителя музики Марії Теслі.